Filtry

Od:
Do:

Wizytówki firm z kategorii: Gastronomia

Nie znaleźliśmy wizytówek firm, które spełniałyby podane przez Ciebie kryteria.

Zmień kryteria wyszukiwania lub upewnij się że dobrze wpisałeś nazwę lub wróć do kategorii.

Gastronomia

Gastronomia to pojęcie ściśle związane z jedzeniem, żywieniem się i wypiekiem słodkości. Może to być działalność gospodarcza polegająca na prowadzeniu miejsc żywienia zbiorowego, takich jak restauracje, bary, gospody, bufety, cukiernie, kawiarnie czy stołówki. Od pewnego czasu popularne stały się też usługi cateringowe w gastronomii, czyli jedzenie przygotowywane i dowożone do zamawiającego catering klienta. Inne znaczenie słowa gastronomia to nauka o dobrym jedzeniu, produktach, stylu gotowania regionów, związkach jedzenia z kulturą, o kulinarnych tradycjach i zwyczajach. Jest to również określenie sztuki przyrządzania oraz podawania potraw, bogatego lub delikatnego i apetycznego jedzenia, na podstawie fachowej wiedzy kulinarnej.

Jakie są rodzaje gastronomii

Zależnie od zakresu działalności gospodarczej, wyróżnia się różne zakłady gastronomiczne. Pierwsze są restauracje, czyli bardzo popularne miejsca, gdzie można wybrać i zjeść posiłki. Restauracje mogą być działalnością samą w sobie, lub znajdować się w hotelach i pensjonatach. Restauracje mogą być eleganckie i serwować wykwintne jedzenie, prostsza forma gastronomii to różne bary. Jadłodajnie to miejsca żywienia także z ograniczonym wyborem potraw, serwowanych taniej i szybciej. Stołówki to zwykle element integralny szkół i innych placówek oraz miejsc. Bufety najczęściej znajdują się w jakichś budynkach gdzie jest dużo ludzi jak biurowce czy kino. To małe miejsca sprzedaży jedzenia i gotowych przekąsek i słodyczy. Cukiernie to miejsce sprzedaży cista i tortów, zwykle wypiekanych na miejscu. Wypiek ciast i tortów to może być także odrębny rodzaj działalności. Kawiarnie to miejsca gdzie oprócz zjedzenia słodyczy, można napić się herbaty i kawy. Gastronomia to także sprzęt gastronomiczny, który może być na wypożyczenie. Właściciele lokali żywieniowych sprzęt do gastronomii muszą zakupić.

Dodaj zlecenie na usługi lub ogłoś swoje w kategorii Gastronomia

Na Recome można nie tylko znaleźć poszukujących cateringu czy dobrej restauraci w kategorii Gastronomia, ale też znaleźć klientów na takie usługi i miejsca. Wystarczy wystawić darmowe ogłoszenie, że ktoś prowadzi restaurację, usługi cateringowe lub wypiek ciast. Lub dodać zlecenie, że szuka się wykonawcy tortu na wesele, cateringu czy sprzętu gastronomicznego. Właściciele i usługodawcy mogą zacząć zarabiać, a szukający takich usług je znaleźć, szczególnie polecane przy naszym systemie rekomendacji. Już dziś dodaj zlecenie lub ogłoś usługi w kategorii Gastronomia na Recome i ciesz się ze znalezienia usługodawcy lub klienta!

Menu